kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

I need to write the number 36 in expanded form
Adrenaline is produced by which gland? Thymus Adrenal gland Pineal gland
Find the unknown number in each proportion. N/30 = 9/15 and 0.1/0.6 = n/12
Dark spots on the photosphere are known as A. solar wind. B. the chromosphere. C. the corona. D. sunspots.
if i have 2 apple and get 3 more then lose 2 how many do i have left
What is 31 less than fifty two million and four
Which characteristics do cell membranes and cell walls have in common?
If you deposit $800 in a savings account that earns simple interest at a pate of 1.5% per year, how much interest will you have earned after 5 years?
The difference of 8 and the quotient of a number and 6 is 9
How is the mind-body connection best described? a.) the interrelationship of the mind and the body b.) internally secreted compounds that influence thoughts, em