dnngando10300 dnngando10300
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Liam had \$250$dollar. Then, he and his classmates bought a present for their teacher, evenly splitting the \$ p cost among the 24
of them.

Respuesta :

7488375888
7488375888 7488375888
  • 02-12-2020

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer Link
dedesmith486
dedesmith486 dedesmith486
  • 02-12-2020
the answer would be 20 if i’m right
Answer Link

Otras preguntas

What INVERSE OPERATION is used to solve the equation x/7=5?
magine that you are speaking on the telephone. Fill in the blank with the Spanish word that best completes the following sentence. No te puedo ________ a la fie
Part A How does Passage 2's adaptation of Passage 1 affect its message? O By speeding up the rhythm, Passage 2 is more rushed and less intentional than Passage
Find the annual interest rate. Round your answer to the nearest hundredth of a percent. I=$160.67, P=$2000, t=8 months The annual interest rate is %.
A movie theater sells 12 large bags of popcorn and 25 small bags of popcorn for $227. A large bag of popcorn cost $3.50 more than a small bag of popcorn. how mu
6. You made cookies for a bake sale. You sold 24 cookies. This was 75% of the cookies you made. How many cookies did you make?​
helppppppppppppppppppp​
Four ways in which you can address each of the identified socio - economic factors in order to achieve your goal
Which of the following best describes the graph below?
Brainliest if correct