rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Why does Marjorie challenge Bernice to cut her hair? Select all that apply. She is jealous of Bernice. She wants Bernice to be popular. She wants to embarrass B
In "Nethergrave" every year on his birthday, Jeremy's father gives him a____. A.photograph B.new computer C. a check D. a plane ticket
What is the effect of the repetition of the word snow? It emphasizes the extreme conditions. It describes typical winter weather. It creates a picturesque scene
What ordered pair is a solution of the equations = 4x + 4??
what is 41 percent of 25
what is 3/4 of 3 HALP DUE NOW
What is the quadratic of X^2+5=4x
What is the answer and steps to -12(k+4)=60?
Which poetic technique does Robert browning use in this excerpt from my last duchess
Energy from food must be transformed into the bonds of _________ before it can be used by cells. a.atp b.gnc c.nadp eliminate d.cellulose