agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a copper wire that is 1 mm thick and 30 cm long is connected to a 1 v battery. (the resistivity of copper is 1.69 x 10-8 ω⋅m.)
WILL GIVE YOU EXTRA POINT BY BRAINLIEST (need help asap THANKS)
Can someone please send the answers to these questions with explanation? (Attachment) (30 POINTS)
a bass player’s job is to ""lock in"" with the vocalist rhythmically and to provide bass notes to chord progressions played by the guitar.
Explain why heart failure often results in renal failure.​
earth has a mass of 5,970,000 how would scientists express this in a number scientific notation
pls solve this numerical.​
PLEASE SHOW WORK ----------------------------------------------
which expression shows the prime factorization of 40? 2 × 2 × 5 2 × 2 × 5 2 × 2 × 2 × 5 2 × 2 × 2 × 5 2 × 5 × 5 2 × 5 × 5 2 × 5 × 5 × 5
35. A listing contract that spells out terms and conditions for the seller and broker is what type of agreement?