JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Describe how geography has impacted two different civiliztions development.
Which of the following best describes the uses of private land? a. Private land cannot be used to operate businesses. b. After initial construction. the uses of
Can someone help me with this? Its a project I'm working on and it is quite difficult for me to figure it out.
What mechanism is responsible for axonal transport?
a group of employeed bought a get well gift for a coworker the gift cost 46.o6 if there are 22 employeed in the group how much does each employee need to contri
what is the value of the expression? -0.75-(-2/5)+0.4+(-3/4)
Kublai Khan did all of the following as a Mongol ruler, except
What is a claim that a historian might make about the American civil war??
Va-20 when towed by a powerboat, waterskiing and other tow-sports must only take place during what hours in virginia?
If you are working in a health care facility, and you notice a piece of equipment used to check vital signs is not working properly, what steps should you take?