rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP 30 POINTS GIVEN BRAINLIEST
Wanda and Marita are drinking bottles of water. Each girl sounds a different musical note by blowing across the top of her bottle. What is a good hypothesis th
Which is the BEST description of the impact of Georgia's changing economy on the state's growth in the decades followingWorld War II? A) Thousands of Georgian
Twenty-four is the same as 31.4 times a number plus negative 8.4.
The rate of depreciation dv / dt of a machine is inversely proportional to the square of t + 1, where v is the value of the machine t years after it was purchas
What was the famous paved Road of ancient Rome called
I told Aunt Bess that my brother had won a special award for his research. Which underlined word or words is a proper noun?
Order from least to greatest. 4\8, 1\3,2\3?
HELP ME PLEASE!!!!!!!!!!!!!
Can someone give me a hand