davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

guys here somewhere points 100 to be exact can you go
In what circumstances would you use each resource in your community? list 3 reasonsa)b)c)
help i need somebody to help
Matt gets $0.10 every 2 days How much does he get in 6 days?
In the TAB staff, the highlighted part represents A. a fret B. a string C. a bar line D. a double bar line Thanks so much for helping I will give brainliest to
if you had 24 batches of cupcakes. How many batches would you need to make in order to 192 cupcakes?​
Ball A, moving towards the right, collides withstationary ball B. Ball A bounces back; B movesoff slowly to the right. Which has the greatermass, A or B?​
278×125 k12k12k1k1k21k21k2k1212k1k21kk21k21k21k2k1k21k2
Find the slope between the points (2, 2) and (1,-2).
PLS HELP The owner of a grocery store wants to mix two kinds of candy together to make 15 lb that he can sell for $5.00 per lb. He wants to use chocolate candie