msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

how does a carbon atom's ability to form bonds with other carbon atoms allow it to form large molecules?
where do fossil fuels come from and are the renwable or non rewnable
A model is made of an airplane the airplane is 48 feet long and the model is 36 inches long. What is the ratio of the length of the model to the length of the a
Why did Japan want to seize the pacific islands
PLZZZZZ NEED HELP!!!!!
Another term for an organizational aid is ‘assistive image’.
Approximately how many times as great is the volume of a grapefruit with diameter 10 cm as the volume of a line with a diameter 5 cm?
what is the best website to learn about pandas and their evolution
If angle JKM= 15x-48 and angle L= 5x+12 and angle M= 40, find angle MKL
what makes up the central nervous system?