shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Using five or more sentences to write in detail, write a short narrative including EACH of the following words: Helicopter * Disease * kitten * cactus * desert.
At Mountain Park Middle School, there are 250 seventh-grade students. Currently, 32% of those students are in advanced math a. Write an equation to represent th
Use your knowledge of prefixes and root words to determine which word means "not certain." A - unruly B - antidote C - indefinite D - desolate
Which methods can be used to run a query? Check all that apply. On the Create tab, in the Queries group, click Run. In query Design view, on the Design tab, cli
Pls help its due in 10 mins plsss
What is the molar mass of the following compound: Ca5(PO3)3
PLEASE HELP I FELL ASLEEP IN BIOLOGY CLASS!!?
What happened to the Texas settlers when Santa Anna gained power? Santa Anna forced all American settlers to return to the United States. Santa Anna rejected th
Does someone knows this question​
"Cars are noisy. dirty, smelly and downright dangerous. They should be banned from all town and city centres, allowing people to walk and cycle in peace.' Write