kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

All of the following were considered "Captains of Industry" or "Robber Barons" EXCEPT: A. John D. Rockefeller B. Joseph Choate C. Andrew Carnegie D. J.P. Mor
Why is it important to keep your password safe?
What is the order pair on the letter B
Your vote does matter.TRUEFALSE
What did junkers get the king to do? a. they got parliament to control the king’s spending. c. they persuaded the king to lower tariffs and help with trade.
What is the correct description of alcoholic fermentation? A.an aerobic process that occurs in cytoplasm B.an anaerobic process that occurs in muscles C.an aero
Victoria, ¿conoces a la novia de José? Sí, yo ____ _________.
Is 0.018 a reasonable answer for 1.8×100
Which of the following characteristics do plant cells nd bacteria have in common
A rectangle has an area of 224 square meters. The width of the rectangle 14 meters. What is the length, in meters, of the rectangle?