parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Dalrymple Bay Coal Terminal, a coal-handling facility and export terminal in Queensland, Australia, has issued triple-A rated bonds for $680 million in Australi
what is 4 1/3 x 4 1/5=
you need to have $31,750 in 11 years. You can earn an annual interest rate of 6 percent for the first 6 years, and 6.6 percent for the next 5 years. How much do
Factor the equation. X2-15x+50=0
I WILL GIVE BRAINLIEST!!!! A teacher is grading the final exam. He notices that the mean test score is 61, and the standard deviation is 10. The test scores wer
conditional probability. please help! ​
How do u unclogged a sewing machine?
Interpret and analyze the following terms by using Ranganathan's Law in library establishment:a. Planningb. Management expectationc. Conceptual skillsd. Human s
What is total number of elements in 3 trials of rolling a 6-sided die?
Identify the zeros of f(x)= (x-7)(x+4)(3x-2) Choices: