moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

how many times does 15 go into 123
Which statement about cells is true? A)They vary in size but are all the same shape. B)They vary in shape but are all the same size. C)They vary in size and sha
Is there human interference in the desert ? If so what type?
Twenty-five percent of what number is 10? 40 24 48 2.5
70% of a number is 98. What is 90% of that same number? A. 63 B. 68.6 C. 88.2 D. 126
The The geometrics decide to play a concert in the gym. The gym measures 100 feet long by 60 feet wide by 30 feet tall. The band asks the stage crew how loud th
CAN ANYONE PLEASE HELP!!!!! How has Greek culture influenced American culture???WRITE 3 REASONS HOW.
Which quadrilaterals appear to have no right angles
A boat travels 2km upstream and 2km downstream. The total time of the trip is 1 hour. The speed of the stream is 2km/h. What is the speed of the boat in still w
Paul graphed the equation y=x. Which point does the graph not pass through? A: (0,0) B: (6,6) C: (9,9) D: (12,14) Why?