Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

What message might these frequent and violent changes in leadership have sent to people living outside the Roman Empire?
Drusilla replaces the light bulb in the hall every 9 months and the air filter every 6 mont. she just replaced bot this month. After how many months will she re
Which of the following was not a primary cause of World War I? a. Rise of nationalism b. Increasing sizes of national militaries c. Increasing globalization
The ratio of boys to girls in the 9th grade is 5 to 6. There are 312 girls. How many boys are there?
A company sells cookies in 250-gram packs. When a particular batch of 1,000 packs was weighed, the mean weight per pack was 255 grams and the standard deviation
Thomas' grandfather is 100. Thomas' grandfather is 10 times older then Thomas.How old is Thomas?
which beliefs most contributed to the colonists willingness to face hardships together?
Which statement best illustrates Siddhartha Gautama’s view toward wealth?
what is 800 10 times as much as-------
What continent is located south of Europe