ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Need help !!!!! Stuck
|2x+1|>5 what is the answer​solve for real numbers x.
Solve the following inequality: 3x + 9 ≤7x -11.
Manuel is a manager for a manufacturing company in which managers are expected to fully document all decisions and in which it is important to provide detailed
Which presidential campaign slogan best demonstrates an unwarranted extrapolation? “Vote Yourself a Farm and Horses” – Abraham Lincoln, 1860 “Grant Us Another
Please help ASAP, Thanks!
It's angle addition sovle for x please help​
Each member of the Board of Governors is appointed for a term of _____ years. 2 4 12 14
Need help !!!!! ASAP
A war between citizens of the same country that takes place within that country is known as a civil war