nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Listen to the audio and then answer the following question. Feel free to listen to the audio as many times as necessary before answering the question. What does
Silk originated in China and was produced from worms that were fed _______ _________.
Living things are made of mostly water
What is the most common (bs) assumption about Aztecs?
All sales are made on credit. Based on past experience, the company estimates 0.5% of net sales to be uncollectible. What adjusting entry should the company mak
A boy scout has 3 meters of rope, he cuts the rope into cords of 3/5 m long, how many cords will he make?
Reasons for the growth of the labor movement inlcudes all of the following except: a. low wages and long hours c. child and women began to work outside of the h
At the end of the first half of football game Nathan and carry the ball for 50.5 yards by the end of the game he carried the ball for a total of 75 yards find t
What information about Gregor’s job does the manager bring up in front of Gregor’s parents?
Why would a possible candidate for president form an exploratory committee? A to see how much support he or she can expect B to discover independent voters in h