lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help please with both of these. #9 says find all values of x so that f(x) equal the given value. F(x)=x-8 F(x)=-13
A ball held 2.0 meters above the floor has 59 joules of potential energy the bald mass is about
A piece of wood is designed in the shape of a cone. A cylindrical hole of radius 4 cm and depth 2 cm has been drilled has been drilled into the base The surf
Brooke, Baiden, and Ibraham scored goals for the soccer team in the ratio of 1:3:4. If together they scored 32 goals, how many did Baiden? Question 25 options:
In 30 words or fewer, how does the repition of “he has” affect the colonist message.
Which equation is represented by the graph below?
In High School A, the rate of student dropouts has been rising sharply. High School B, located in a neighboring town, has a decreasing dropout rate. Define any
Last week, Railway Tours paid its annual dividend of $1.20 per share. The company has been reducing the dividends by 10 percent each year. What is the value of
Country Furniture Company manufactures furniture at its​ Akron, Ohio, factory. Some of its costs from the past year​ include: Depreciation on sales office:
The following is the graph of the quadratic parent function. T/F?