ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

A can of tuna has a diameter of 4 inches and a height of 3 inches. What is the volume of the can of tuna? (Use 3.14 for π.) 56.52 in.3 150.72 in.3 113.04 in.3
Identify the prime numbers for n the following lists. 5, 7, 12, 11
Why is it important to use significant figures in chemistry?
How many inches are there in 6 1/2 yards?
What is the mass of a car that weighs 140,000 N
As you progress in the study of algebra, you go from performing arithmetic operations on numbers to working with unknown values represented by variables. When r
Cameron has a cup of coffee every morning, smokes about 10 cigarettes a day, and has a beer with his dinner every night. this is an example of
HELP PLEASE HURRY!!!! Is it fair to restrict people's ability to work based on their age? Why or why not? Justify your answer.
An implication of inclusive fitness theory on familial relations is that __________.
How do you find the surface area in a rectangular prism