waterworkshehe waterworkshehe
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Pierce bought 16 ounces of motor oil for $2.24. How much is motor oil per ounce?

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 01-03-2021

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

Answer Link
Hoodog1
Hoodog1 Hoodog1
  • 01-03-2021

Answer:

0.14

Step-by-step explanation:

2.24÷16=0.14

Answer Link

Otras preguntas

How do I do special right triangles
Read this excerpt from Little Brother and answer the following questions in complete sentences using proper grammar and punctuation: Marcus manages to flag down
Describe how molecules enter and leave a cell without the use of the cells enegery
How does the mass of Venus compare to the mass of the Earth? (site 1)
Scientists today can use experimental methods to study evolution. Which method was developed after Darwin’s time
wich question could be tested in a scientific manner?
Which one would it be A or B?!
A skeletal muscle is a composition of several components bundled one into the other. At which structural level in the muscle does contraction occur to bring abo
Catcher in the rye when holden imagines living in a cabin near the woods what rule does he have for his visitors
What are the kingdoms of Egypt