prettyboyxycho
prettyboyxycho
02-03-2021
Mathematics
contestada
PLS HELP I WILL MARK BRAINLIEST!!!
Respuesta :
mavivian
mavivian
02-03-2021
So first to figure out the total cost of one hour, add 20 and 12 and get 32. So if x=1, y=32, so our equation would be y=32x. To fill out the chart plug in the values of x. You can then draw the coordinates matching the table.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Using this table of numbers, develop a formula to find out how many swings it would take to reach level 50.
when x=0 what is the corresponding y-value
Bethany sells roses and petunias.The expression 3r + 2.5p gives the cost(in dollars) of r roses and p petunias. What is the cost of 7 roses and 8 petunias
Jalen bought 24 juice packs for $7.20 Tia bought six juice packs for $2.70 which statement describes the difference in the unit prices of Jehle and his juice pa
When buying a pair of jeans, Rick paid 8% of the purchase price in sales tax. If the price of the jeans was $24.50, how much did Rick pay in tax? A) $1.69 B) $
How did views of women and the role of women change as the result of the Reformation?
how to know if you got a one solution
Calculate the molality of a solution formed by adding 6.30 g NH4CL to 15.7 g of water
What is the equation of the line that passes through the point ( − 4 , − 7 ) (−4,−7) and has a slope of 3 2 2 3 ?
ASAP! PLEASE SOLVE ASAP!! WILL MARK BRAINLIEST FOR FIRST CORRECT ANSWER!!! For what value of x will the line passing through the following pairs of points be ve