auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

How do I expand the binomial (4x-2y)^4?
which process is most responsible for the increase in early earth's atmospheric oxygen levels
What is the purpose of the Conditioning center?
PLEASE HELP ME I DON'T KNOW HOW TO DO THIS Identify the lateral area and surface area of a regular triangular pyramid with base edge length 14 cm and slant he
What is the answer to this ?
CH3CO2H(aq) + H2O(l) ⇄ CH3CO2-(aq) + H3O+(l) As acetic acid dissolves in water, the acetate ion and hydroniium ion are produced. Predict the direction that t
What was an outcome of the War of 1812? A. American troops abandoned England. B. England gained land. C. The United States gained land. D. Sim
English that follows set rules regarding how the language should be used is called _____. nonstandard English Standard English natural language acquisition sec
Keeping the properties of exponents in mind, to what power must you raise the expression 7 1/2 to get 7 as a result
WILL GIVE BRAINLIEST, AMAZING RATING, AND THANKS!