amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Sam’s teacher asked him to make observations about animals at the zoo. sam went to the zoo and filled in these two charts that the teacher gave him. what is the
Please Help Am Confused!
Mercy hospital st louis how to prepare for a colonoscopy
john had thrice as many stickers as Ken. After Ken had given away 12 stickers to his brother, John had 5 times as many stickers as Ken. How many stickers did Jo
Who wants to philosophize? ( brainly logged me out so )
Find the values of x for which the denominator is equal to zero for 2x^2+5/x^2-2x . x = 0, x = 2 x = 1, x = 2 none x = 2
Farah has been saving money for years. Pearl's money is 3 times as much as 3 5 of Farah's money. They have $672 altogether. How much does Farah have now?
how many molecules are required to produce 15.8 moles of no2
how do I multiply 6ab (xa+ya^6 +8)​
Please help! Will mark brainliest <3. (Click on the photo too see the question!)