BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

what happens when u soak a slice of apple in milk for 1 week and a slice in gatorade
What goes into 133 and 30
According to the cell theory, which structure contains cells? A)blood B)water C)carbon dioxide D)chromosome
If you heard a famous ragtime song produced during the Tin Pan Alley era, which musician would you most likely be listening to? Robert Johnson Chuck Berry Scott
Use gcf and the distributive property to write equivalent expressions in factored form for 4d+12e
What effect would thick cloud cover have on the temperature of the Earth's surface?
To convert inches to meters, we can multiply the number inches by 2.54 times 10 to the negative power 2. use the fact to convert 1 yard to meters. Thanks so muc
A proportional relationship is represented by the equation 2x = 18y. IF y = kx, where k is the constant of proportionality, find the value of k.
With which economic system is Smith most associated? A. capitalism B. colonialism C. constitutionalism D. communism
which spanish city is known for the fact that people of three different religions peacefully lived there together? (1 point) Avila Madrid Segovia Toledo