Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hi i need help on this
What is NOT the importance of artwork?​
On an extremely cold, the temperature may be -10. If the temperature rises 8 degrees, how will I find the new temperature?
T or F? Sometimes energy is lost during a chemical reaction.
1. Explain the features of the molecule represented in the structural diagram below. You must identify and describe each of the following: a. Type of macromolec
What technology was the key to the efficiency of Gutenberg’s printing press
7 Find mzx. X (2x + 22)° (9x – 15) Z Y (4x + 11) W
Whst is the solution to the system of equations 6x - 2y = -14 4x - 3y = -31
write sin81 in terms of cosine
Criticism intended to help professionals develop their skills is referred to as: helpful criticism. unjustified criticism. constructive criticism. professional