Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

y = x – 6 x = –4 what is the solution to the system of equations? (–8, –4) (–4, –8) (–4, 4) (4, –4
when was the declaration of independence signed?
what is the areas of a square with sides of length 8?
Samples of size n = 1500 are randomly selected from the population of dogs who grow taller than 2 feet, and the mean of heights is found for each sample. What i
Write a summary statement for saturated fats including whether they are solids or liquids at room temperature and whether they have all single carbon-to-carbon
A negative economic effect of world war 2 was
Can anyone help me out plz
What effect does Shakespeare's uneven use of iambic pentameter have on the reader? A. Readers become confused, which leads them to question the language and und
what is the value of 4 in the number 264,807
The skin helps eliminate waste from the body though