BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

1. Which statement is true regarding similarities and differences between aerobic and anaerobic respiration? (1 point) A.They are similar because both produc
What do you call the organ systems that are working together?
THE GREAT GATSBY How does Nick know the evening is not quite over? A. He leaves the house and finds one of the guests has wrecked a car. B. Jordan grabs h
Betty took a doll she inherited from her grandmother to the antique store. The dolls original price tag says $6.80. The antique store said the doll was worth $8
A woman has 7 daughters and they each have a brother, how many children does she have?
What is the role of NaCl and edta in DNA isolation?
Convert 120 degrees to radians in terms of pi.
we saw (a or an) action movie yesterday
If two organisms are in the same phylum, then which of these statements is correct? 1. the two organisms belong to the same class 2 . the two organisms belong
a recipe includes 6 cups of flour and 2/3 cups of butter.whats the ratio of the amount of flour to the amount of butter in simplest form