Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

What’s 66 rounded to the nearest ten
Which shows a correct order to solve this story problem? To make a fruit smoothie, Jason needs 2.4 ounces of blackberries, 1.6 ounces of apples, and 3.4 ou
In two or more complete sentences, describe the difference between an infinite series and a finite series. Part 2.] In two or more complete sentences, explain
Oxygen constantly diffuse from air water into an animal blood stream
help me solve x2 + 6x
you can buy a newspaper at a
Variation is important within a species because...?
How do you pronounce "Te amo"
BRAINLIEST TO BEST ANSWER! GRAPH IT FOR POINTS AND BRAINLIEST graph the quadratic function f(x)=−1/2x^2+7. Graph the parabola by first plotting its vertex and t
​what evidence was brought forth during the trial to support the indictments?​