VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

which points is not on the line 2x - y = 3
how to say wrong in french
A compound is made up of iron and oxygen, only. The ratio of iron ions to oxide ions is 2:3 in this compound. The IUPAC name for this compound is (1) triiron di
The gram formula mass of a compound is 48 grams. The mass of 1.0 moles of this compound is(1) 1.0g (2) 4.8g (3) 48.0g (4) 480g
Solve for x. Y=mx + b Answer choices: X=ym-b X=ym+b X=y/m+b X=y-b/m
How did the Stamp Act, the Tea Act, 3. and the Intolerable Acts encourage American colonists to consider revolution against British rule? A by ignoring American
a swing has a period of 10 seconds. What is its frequency ?
As magma cools and crystallizes, minerals form in predictable patterns in a process known as A) fractional crystallization B) partial melting C) intrusion D) B
Analyzing Data In June, Snead’s Snack Bar sold 1,000 fruit smoothies at a price of $2.50 each. In July, they sold 1,300 fruit smoothies at a price of $2.
what is one way the Aztecs empire made money after they had won a war? and also what is a word for crafted stonework?