goldiafazbear456
goldiafazbear456 goldiafazbear456
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Henry bought a magazine for $5 and two vitamin waters. Henry spent a total of $11. How much did each vitamin water cost?

Respuesta :

puppie1
puppie1 puppie1
  • 02-12-2016
3$ will be the answer
Answer Link

Otras preguntas

jane pulled weeds in the garden 7 times. She was paid $5 each time she pulled weeds for less than 1 hr and $6 each time she pulled weeds for more than 1 hr. if
CAN ANYONE PLEASE HELP WITH MATH? please do number 4 part a and b you do not have to do part c thank u
Which inequality is true when n=4? [tex]2n >6[/tex] [tex]n+3<7[/tex] [tex]9-n≥(greater than or equal to) 13[/tex] [tex] \frac{n}{12} ≥ 3[/tex]
Which sentence uses a verb that agrees with its compound subject? A. Mars or Venus is visible in the sky tonight. B. Daniel and Andrew does that dance well. C.
Which explains why North Africa has a hot, dry climate, while India has a tropical climate when they are located at the same latitude? A. North Africa has a sma
what expression is equivalent to 3(-2x - 1) A. x+2 B.x-1 C. -6x-3 D. -6x-1
What 40-day period precedes Easter?
Japanese culture is strongly influenced by whom?
How is it that a square is a rectangle but a rectangle ins't a square?
All living things use nitrogen to A) reproduce. B) make sugar. C) make proteins. D) transport water.