duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Without doing any calculations, which transition in the hydrogen atom has the shortest wavelength?
Which process in the light-dependent reactions results in the release of hydrogen ions, electrons, and oxygen? A) chemiosmosis B) photophosphorylation C) water
Length width height equals to 62, what is the maximum volume
Find y (2,2), (5,y); slope=2
What is 0.75 divided by 9.50 and what is 0.35 divided by 2.75
which of these is a property of tsunami waves? 1. high frenquency 2. very high speed 3. short wavelengths 4. very large amplitude
To what does bradbury compare the burning of montag's house? a carnival a parade a burial a ceremony
2–67 a. And b. I don’t know what she estimated
List the level of organization within a multicellular organism.
Check all of the following that are solutions to the system shown below. y = -x 2 - x + 2 and x + y = -2 (2, -4) (-2, 4) (-2, 0) (0, -2)