greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

which is a reason that protists are difficult to classify
Helppppp how do u do this????
a triangle has a measure of 30. The other two angles are in a ratio of 7:8. What are the measures of those two angles?
A promissory note Question 12 options: is a written promise to pay. is an oral promise to pay. entitles the maker to a discount. is due in 30 days.
Why would a signature item, such as distinctive button or tag, be considered a need even if it was not essential to the item’s function? -f someone powerful in
Find the equation, in point-slope form, of the line that passes -3 and passes through the point (1,2). plz show your work.
Joan is 5 years older than ellen, and 3 years ago the sum of their ages was 17 years. in how many years will joan be 21 years old?
The vessels that are responsible for carrying blood away from the heart are
The ___ project was the top secret project tasked with developing atomic weapons in the United States? A. Philadelphia B. Manhattan C. Nuclear D. Hiroshima
Osmosis is how excess salts that accumulate in cells are transferred to the blood stream so they can be removed from the body. explain how this process works in