Critiphy
Critiphy Critiphy
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help need this rn

Please help need this rn class=

Respuesta :

eglerasc eglerasc
  • 03-06-2021

Answer:

41

Step-by-step explanation:

0,5r = 20,5|:0,5

r = 41

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of this line?
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32 A)Choice A
Use the destributive property to express 24 + 36
John Dewey wrote this influential book on American education.
Daria bought two same sized poster boards. she cut the posterboards into equal sized pieces to make placemats for her dinner gests. she cut the first posterboar
Elige la respuesta correcta. Es una condición donde no se puede respirar bien. Question 26 options: a) el cáncer b) la gripe c) el asma d) el infarto ---------
Given that triangle x y z is congruent to triangle n m l, the measure of angle x equals 20 degrees, the measure of angle m equals 75 degrees, and the measure of
Which branch of government has exercised the most power regarding race to the top, common core standards, and its assessments? which has exercised the least?
Increased heart rate, higher blood pressure and dilated pupils are body changes associated with:
A silo (base not included ) is to be constructed in the form of a cylinder surmounted by a hemisphere. The cost of construction per square unit of surface area