andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Someone help dont scam or you get report. :)

Someone help dont scam or you get report class=

Respuesta :

MizukiIsEpik
MizukiIsEpik MizukiIsEpik
  • 03-06-2021

Answer:

Hi there!

The correct answer should be: $2.99 per kilogram!

Step-by-step explanation:

17.94 ÷ 6 = 2.99

Answer Link

Otras preguntas

Water exist as a liquid between 0 and 100 Celsius. a. True b. False
What are some examples of banking products and services?
Explain the difference between (-10)2 and -102. What are the values of each expression?
Essential: Solve the proportions step by step ​
An 18 fluid ounce bottle of lotion costs $10.99, what is the price per fluid ounce?
Is 5x-3>5x-3 an identity or a contradiction
4. 450g of chromium (III) sulfate reacts with excess potassium phosphate. How many grams of potassium sulfate will be produced? (ANS: 6.0x10ʻg K2SO4)
A survey of the mean number of cents off that coupons give was conducted by randomly surveying one coupon per page from the coupon sections of a recent San Jose
Mario is a high school sophomore. his parents are strict but loving. they provide clear standards that are reasonable for his age and enforce them fairly. when
In triangle abc , side BC is 3 inches long and side AB is 16 inches long. Angle A measures 20 °. Given that angle C is an obtuse angle, find the measure of ang