basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Simplify (-5.12) - (-4.7) + (7.021)
Water Pollution Oxygen is constantly moving in a cycle between the soil and the atmosphere.
what is the problem of this solving?!
"Growth of a slave power" as a cause of the war referred to _____. a larger number of slaves in the South the political power of those who supported slavery the
What was the major cause of African American migration from the rural South to northern cities during World War I? (1) offers of free public education (2) avail
What are the five pillars of Islam?
does vinegar melt ice the fastest
Which quantities are scalar? (1) speed and work (2) velocity and force (3) distance and acceleration (4) momentum and power
Right after __________, Korea split into northern and southern halves. a. World War I b. the Russian Revolution c. the Cold War d. World War II
The SECOND nation to test an atomic bomb was __________.Select one of the options below as your answer: a. Great Britain b. China c. France d. the Soviet Un