batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

2. The metric system is based on units of O A. 50. O B. 10. O C. 5. OD. 20.
water falls off a cliff of height 20m at a rate of 50kg per second calculate the mass of water that falls in 1 minute calculate the gravitational potential ene
When warm air is forced upward along a cold front, what might happen? A. A thunderstorm can form. B. A hurricane can form. C. A dry spell occurs. D. Clear sky a
help pls pretty pls pls pls
Hi! Can sportive help me with this pls, I’m really bad at chemistry… I hope someone helps! Have a nice day !
Which of these is equal to sin 58°?
plss help me quickly tyyyeither question 5 or six cus I need the explanation:)))​
Summary for tangerine book by Edward bloor one pager ASAP DUE TMMR
Joe read 140 pages of his 300- page book. What percent of the book has he read?
For 1.8 hours, Layla drove her car east at a constant velocity. In this time, she drove 99 kilo meters and passed a motorcycle that was driving at 45 kilo meter