Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

the number of pizzas eaten at the class party is equal to one-fourth and number of students plus two more pizzas for the adults if 9 pizzas are eaten how many s
If lava flows through a forest, will the trees A) Become petrified. B) Burn
Carina records the height of a candle after x hours burning. Her data are shown in the graph below. Burning Candle Which is the best estimate for the height of
W formie rozprawki z elementami charakterystyki odpowiedz na pytanie : Czy Marek Winicjusz może zaimponować współczesnemu czytelnikowi?
what is -2(x+2)=x-3(x+1)-1
Ryan biked from home to school in 1/5 of an hour. His speed was 10 mph. How far apart are his school and his house?
What object lesson did jeremiah use to symbolize the final and irreversible destruction of jerusalem?
solve each triangle. Round your answers to the nearest tenth
What are the Goya awards and what awards can you compare them with from the US?
What is the true solution? ln e^(ln x)+ln e^(ln x^2)=2 ln 8