frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Sub-Saharan Africa is studied as a region because
Select all that apply. Nuclear energy is released during _____. chemical reactions fission radioactive decay breakup of molecular bonds induced splitting of a
How does the calvin cycle differ from light-independent reactions
Which of these is caused by a chemical change? A) The honey in a jar crystallizes and will no longer pour. B) The skin of a banana turns from green to yellow a
For each function, y varies directly with x. Find each constant variation. Then find the value of y when x= -0.3. 1. y=2 when x= -1/2 2. y= 2/3 when x= 0.2 3. y
Which phrase defines enumerators as it is used in this sentence?
the colony of Singapore was established by what?
Questions a&b? Please help:)
Vanessa buys a strip of 25 postage stamps. The strip of stamps is 21 7/8 inches long. How long is a strip after Vanessa uses 1 stamp
In what stage of writing does publishing occur