lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Jazmin is completing an art project. She has two pieces of construction paper. The first piece is 4 4 4444 inches wide and the second piece is 3 3 3333 inches
If h and k are constants and x^2+kx+7 is equivalent to (x+1)(x+h), what is the value of k?
what is the diameter of a quarter ? is it 12mm, 3m , 1 km, or 2.2 cm ? Please help .
In windows vista, which process allows you to display two documents side by side?
Twice a number, x, increase by 4 is less than 2 or greater than 8. What is the compound inequality that represents the situation?(Comment below if you need answ
The medical word used today for muscle is very similar to the latin word​ origin, which​ is:
The ratio of a number and 6 written as an algebraic expression is
Which activity made the most money after world war i?
The Neolithic Revolution is characterized by the domestication of animals and the start of agriculture. the development of urban civilizations. the use of iron
Algebra 1 (Equation or Inequality) QUESTION in picture! PLEASE help! Thanks!