rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Người ta tiến hành bài kiểm tra được thiết kế để đánh giá thái độ đối với bệnh nhân đang hấp hối trên 60 sinh viên y năm nhất, kết quả tính được điểm trung bình
A car whose tire have radii 50cm travels at 20km/h. what is the angular velocity of the tires?
plssssssssssss helppppppppppppp i want it now ​
U need help ASAP!!!Please explain the answer
the liquid produced by the skin that helps to cool down the body​
Uh I'm confused on how to do this may someone help?
cho tam giác ABC cân tại A trung tuyến AM.Biết BC=6cm,AM=4cm .Tính độ dài các cạnh AB và AC
Tables A telephone exchange operator assumes that 8%8% of the phone calls are wrong numbers. If the operator is correct, what is the probability that the propor
Let f (x) = 3x + 1 and let g(x) = x - 1. Find (fog) (5) 0 0 O 15 O 4 O 7
Ninguem sofrera intromissões arbitrarias na sua vida privada. Analisa sintaticamente a frase