mehhhh12 mehhhh12
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 3 tennis balls cost $3.75 what is the price per tennis ball?

Respuesta :

X3mommie
X3mommie X3mommie
  • 02-11-2021
Price per tennis ball is $1.25
Answer Link

Otras preguntas

Antonio sold a hat for $18. His wholesale cost was $8. What was the percent markup?
what variables can affect the number of books sold by a door to door salesperson
On a TI-84, how do you stop it from giving you simply a number for an answer when you put in a polynomial divided by another polynomial?
What constitutional principle did the supreme court establish in the McCulloch case
If five slices of pizza cost $5.50, how much do two slices cost? Ten slices? Half a slice ?
I'm inside the path I'm a difference of two numbers outside the paths what number am I
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
Simplify the expression. [90 – (12 + 13)](15 ÷ 3)
2x-y=-63x-4y=-4Solve using elimination and then substitution
plz helpp with this french hw!