beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

On a coordinate plane, a curved line with minimum values of (negative 0. 44, negative 4. 3) and (3, negative 4), and a maximum value of (1. 7, 0. 7), crosses th
In her interview, the author expresses regret over the ice cream parlor incident. Why? If you were at the parlor that day, what might you have done differently?
Name some of the countries that Japan invaded from 1910 until 1945.
The table shows the pricing for four different brands of cat food. Which brand costs the least per ounce? A B C D Brand Cost A $0.88 for 4 oz B $1.05 for 5 oz C
What are the functions of cardiovascular/circulatory​
How did Brynhild plan to choose her husband? a. with a secret potion c. by sleeping in a ring of fire and waiting for a brave warrior to reach her b. through a
Is x greater than, less than, or equal to 73, degrees?
Which of the following BEST explains why multiple exercises are needed to improve muscular strength and endurance throughout the body? A. Push-ups don't exercis
Pleaseee help me to solve this
2(x+11) = -26 show all work pls