beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

With a mortgage of $48,000 for 15 years with a rate of 11%, what are the total finance charges?
What clause did the supreme court use to apply the bill of rights to the states during the 20 th cwntury?
When is the function constant? from x = to x =
What would happen to a monthly payment if the interest rate increased
14. Among the elements of poetry are the sound devices alliteration,repetition, and onomatopoeia. In a paragraph, define and provide an example of each. Then,
Clayton wants to make a cylindrical case that will fit a bass drum with a height of 14 inches and a diameter of 24 inches. With is the surface area of the case?
In ABC what is the measure of C
my question needs to be atleast 20 characters long but I think the picture explains it, I need help on q.8 :)
Will give Brainliest Answer/ 5 stars for correct answer Let u = <6, -9>, v = <1, -4>. Find u - v. A) <5, -5> B) <10, -10> C) <15,
Jeanette purchased a concert ticket on a website.The original price of the ticket was $75.She used a coupon code to receive a 20% discount.The website applied a