catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

You are visiting a job site and observe a worker who is installing siding on a building. The worker is standing on the top step of a ladder that is not long eno
Two sevenths of the pupils in st. Peter school take a jeepney to school. If 600 people dont take the jeep jeepney, how many pupils are there in st. Peter school
From a circular card sheet of radius 14cm, two circles of radius 3.5 cm and a rectangle of length 3cm and breadth 1cm are removed. Find area of remaining sheet
what is the additive inverse of 24/6​
The function h is defined by h(x)=3x^(2 )+2. Find h(4x)
Solve the absolute value equation |2x - 4| = 10. Select two answers from the choices below. a. x = 7 b. x = -3 c. x = 2 d. x = -6
Find the word that has the same ending sound as "bread"?a. ready b. door c. lead
1560ml means___ l and____ml
Check the full form of the abbreviations in column 1. Short form Full
Solve for x: -38 + 6x = -12x + 52 a. x = 6 b. x = -6 c. x = -5 d. x = 5