jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

Diving pelagic birds constantly return back home. True False
guys i need help please tysm
Efficient portfolios are portfolios that: have the highest rates of return for a given level of risk are formed with securities offering highest rates of return
Please if you do both I will give brainiest (to the first one to answer)
What is one example of state law that contradicts federal law
What is the MODE of the data set?Heart Rate5 | 0 6 | 0 0 07 | 0 08 | 0 09 | 0 5 | 0 = 50 beats per minute Options:A. 60B. 70C. noneD. 0
An advantage of small claims court is that the filing fees are fairly reasonable and a person can represent himself, thereby saving additional money. O True O F
Find the missing value so that the line passing through the points (7, 1) and (x, 4) have the slope of 3/4 *
How might fighting discrimination in south Africa have influenced Gandhi when he returned to India
It's ya girl Some points and if i ever get banned from here I'LL COME BACK MWA HAHAHA