pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

A total of 234 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. The number of student tickets sold was two times the nu
Which factor made it more difficult for new immigrants to be assimilated into American society? (A) New immigrants largely favored socialism. (B) New immigrants
______ nations are those who do not have the resources to carry on productive trade agreements.
What is the point of intersection of two sides of a polygon called?
what word basically means "to talk on and on"
Anglo-Saxon England was conquered in 1066 by __________. Charlemagne Attila the Hun Charles Martel Duke William of Normandy
Which Mesoamerican civilization was believed to have been founded on an island in the middle of Lake Texcoco where an eagle was found sitting on a wingspanly ca
members of a group that can interbreed
7/8 = _ x _/8 Find the missing values for the multiplication equation
Which statement correctly compares the body’s energy storage molecules?.