iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses an indefinite article? She gave us a picture of her trip to Egypt. That beautiful park is my favorite. Did you enjoy the play
Can someone please help me?! Marking Brainliest!!!!!
These 20 ages of children on a school bus are in order from least to greatest. 5, 5, 5, 6, 6, 7, 7, 8, 9, 10, 10, 11, 12, 12, 12, 14, 14, 14, 15, 17 Find the
I need help!!! I will also mark brainliest.
What are the numbers???
Please solve this question
Find the length of each leg. 4√2 8 4 √8
Which sentence contains a restrictive phrase? Madeline (the neighbor’s cat) was sleeping peacefully in the sun. The novelist—my favorite by far—was kindly auto
Prolonged hyperventilation can cause alkalosis. True or False
35 points please help High Scalers Bureau of Reclamation (excerpt) Millions of years of weather[ing] [had] eroded the canyon walls [where the Hoover Dam was to