jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

what structure made the early gases of earth's atmosphere
What's greater 1/4 or 4/4
Please go to Lesson 11.11. Please show you're work AND show you're work in paper and take a picture and send it to me. Please help.
Justin gave the clerk $20 to pay a bill of $6.57. How much change should Justin get?
How do you do this ?
Trisha and her lab partner filled a beaker with 150 milliliters of a 0.10 M HCl solution. How many moles of HCl are in the beaker? Remember, molarity = moles l
What are some features of the site Kubla Khan chooses for his pleasure dome?
When Muslims established Indian empires during the rule of the Delhi sultans, they clashed with the Hindus. What was a key difference between Muslims and Hindus
Convincing or influencing someone to act or think in a certain way is _______________. a. informative b. persuasion c. important d. plagiarism
Please help with number 8 ! !!!!!!!!!!15 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!