switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Who is the most powerful member of the House of Representatives? A. The President of the House B. The House Whip C. The Speaker of the House D. The Majority Par
What is not characteristic of the Ku Klux Klan? encouraged freed blacks during Reconstruction to vote secret society that prevented blacks from being involved i
Simplify (x^2 + 16)(x^2 – 16)= ? a. x^4 + 32 b. x^4 + 256 c. x^4 – 256 d. x^4 – 32
A monopolist's goal is to _____. lose money just cover costs maximize profits
A hummingbird has a wing beat of about 200 beats per second how many wing beats would a hummingbird have in 3 minutes
Which Romantic writer bested others in a ghost story challenge?
One place Carolina chickadees like to live is in forests. They build their homes in holes they find in red maples and other trees. They eat many kinds of insect
The Bishop family celebrated a birthday by dining out at a local restaurant. Their bill was $97.45. Mr. Bishop would like to leave a 18 percent tip at the table
Before the industrial revolution,how were goods produce in europe
What structural characteristic made Joseph Paxton's Crystal Palace unconventional?