AshSch20
AshSch20
01-02-2022
Mathematics
contestada
this is 6th grade math if y’all could help
Respuesta :
khushipatel2206
khushipatel2206
02-02-2022
Answer:
x > 10
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
An 8-pack of frozen waffles costs $6.91. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Simplify 3(y - 1) + 7 completely
An organization wants to know if drinking caffeinated coffee causes hyperactivity in college students. To test their research question, they offered students fr
The Murphy family bought 8 bags of cookies. Each bag had 17 cookies. They have since eaten 27 of the cookies. How many cookies do they have left?
Name the enzymes responible for the digestion of fats and oil
Understanding how the components or departments of a hospital work together is a part of what? agency systems systems services systems theory O top-down account
Rebecca had 12 carrots and gave away 5 to Tim and 3 to Allison, how many does she have now?
Which of the following are examples of qualitative data? shape of an object weight of an object color of an object volume of an object
Which of the following would most quickly devastate a human population? (4 points) a A flu virus breaking out in a large office building or school b A deadly
Which country is joya de ceren in?