madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

how agriculture is seen as the cause of inequality between sexes
Indicate where each aspect of an index card should be placed when researching. [Figure drawn in comments section of the link] A. page number B. title of card c.
Screaming is a? A noun b verb c adjective d adverb
A flu epidemic at a boarding school would be a concern for the Centers for Disease Control.
How many moles of glucose are present in 1.0 liters of a 2.5 M solution of glucose water
10Read the sentence.Hearing the key in the lock, the delighted dog dashed tothe front door.TIME REMAINING02:48:04How is the underlined prepositional phrase used
it is unusual for one to be fired from one job
how did native American people in different environments get their food?
the illuminance on a surface is 6 lux and the surface is 4 meters from the light source. What is the intensity of the saurce?
How would you command someone not to read (leer), using the tú command?