javonia09
javonia09 javonia09
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

A store is having a sale on jelly beans and almonds. For 4 pounds of jelly beans and 8 pounds of almonds

A store is having a sale on jelly beans and almonds For 4 pounds of jelly beans and 8 pounds of almonds class=

Respuesta :

androseti androseti
  • 02-02-2022

Answer:

Jelly jejellyjejellyljejellyjejellyljejellyje 3.5

almond 1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between a ppo and an hmo medicare plan.
solve 2/3 - 6y = - 1 5/6
Which value of x is a solution of the inequality? ​3x−3≥9
help me please question in picture​
At Splatball Indoor Paintball, it costs $34.95 per person to play, and extra paintballs are available to buy. A group of n friends paid their admission, and als
ms.lee is shopping for a new electric water heater. brand a cost $576 and uses 439 kilo-watt per month. brand b cost $651 and uses 374 kilowatt-hours per month.
The formal elements in art include line, shape, space, and color. True False
a=0.5 b=-6 work out ab-b
In one or two paragraphs, describe the structure of the executive branch. Be sure to include descriptions of the types of departments and agencies that make up
What city in florida gets the least amount of hurricanes.